KUCHNIA W STYLU RUSTYKALNYM Z WYSPĄ I DREWNIANĄ PODWIESZANĄ PÓŁKĄ NA KIELISZKI - RUSTYKALNE KUCHNIE I STYLOWE MEBLE DREWNIANE - ZAPERT.EU

Mebel to nie tylko kawałek drewna - to fragment Twojego życia !

Pomagamy stworzyć wnętrza, które łączą ludzi i cieszą serca
Meble rustykalne tworzone z pasją
MENU
Pomagamy stworzyć wnętrza, które łączą ludzi i cieszą serca
Mebel to nie tylko kawałek drewna - to fragment Twojego życia !

Przejdź do treści

KUCHNIA W STYLU RUSTYKALNYM Z WYSPĄ I DREWNIANĄ PODWIESZANĄ PÓŁKĄ NA KIELISZKI

Aby sprawdzić numer zdjęcia, zjedź myszką poniżej galerii

BIAŁA KUCHNIA Z WYSPĄ I STYLOWĄ, PODWIESZANĄ PÓŁKĄ

      Ta duża, stylowa kuchnia z wyspą otwarta jest na salon i jadalnię. To jedna z naszych ciekawszych realizacji rustykalnych mebli, ciesząca się zainteresowaniem klientów.
     Zabudowa kuchenna jest w kształcie litery U. Na dwóch przeciwległych ścianach szafki są wysokie, zakończone ozdobną koroną. Klienci zdecydowali się na dość delikatne, proste fronty szafek, które nazywamy "sielskimi" w kolorze złamanej bieli lub jak mówią niektórzy klienci - bardzo delikatnego kremu. W szafkach wiszących oraz części wysokiej zabudowy fronty mają ozdobne szprosy, są przeszklone i dodatkowo podświetlone. Rustykalnego wyglądu nadają im stylowe uchwyty ( gałki oraz rączki) oraz sama technika wykończenia mebli - ich ręcznie malowanie,gdzie widoczna jest lekka struktura pędzla oraz zabieg delikatnego postarzenia.
      Kuchnia jest przestronna, funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. W szafkach kuchennych oraz w wyspie znajduje się sporo wygodnych szuflad na nowoczesnych prowadnicach, szafki typu cargo oraz system na garnki typu "magic corner". Część zabudowy ze zlewem ze względu na konieczność wygodnego dostępu do okna trochę obniżyliśmy w stosunku do pozostałych szafek, co wizualnie wcale nie przeszkadza. Po prawej stronie szafki ze zlewem, w drewnianym rustykalnym blacie kuchennym, zamontowaliśmy płytę elektryczną, a nad nią wiejski okap wybrany przez klientów. W wysokiej zabudowie kuchni po lewej stronie we wnęce jest duża lodówka side by side oraz ekspres do kawy do zabudowy. Po przeciwnej stronie lodówki, również w wysokiej zabudowie zamontowaliśmy piekarniki - elektryczny oraz parowy. Zmywarka ukryta jest na życzenie klientów za drzwiczkami - w szafkach kuchennych pod oknem , po prawej stronie zlewu.
       Wyspa kuchenna z dębowym blatem to główne miejsce przygowowywania posiłków. Jest ona dość duża i bardzo funkcjonalna - wyposażona w wiele szuflad, na nowoczesnych prowadnicach z pełnym wysuwem i cichym domykiem. Z boku wyspy wygospodarowaliśmy miejsce na kratkę na wino wykończoną w kolorze kuchennego blatu oraz wiklinowe kosze. Nad wyspą, na łańcuchach przytwierdzonych na hakach do sufitu podwiesiliśmy stylową,drewnianą półkę na kieliszki. Zamontowaliśmy w niej oczka ledowe,dzięki czemu możliwe było dość dobre oświetlenie blatu roboczego. Półkę na łańcuchach wybarwiliśmy na kolor drewna, identycznym odcieniem wykończyliśmy wszystkie elementy drewniane tej stylowej kuchni.
     Myślę, że to właśnie dzięki wyeksponowaniu naturalnego drewna ( półki nad wyspą, dębowego blatu), odpowiedniej technice malowania i postarzania szafek, rustykalnym uchwytom, okapowi w wiejskim stylu, udało nam się złamać klasyczny styl mebli i sprawić, aby wnętrze kuchni stało się choć stylowe, przytulne, sielskie,a przede wszystkim niezwykle klimatyczne i oryginalne.

Wróć do spisu treści