KUCHNIA W STYLU WIEJSKIM "AŻUROWA" - RUSTYKALNE KUCHNIE I STYLOWE MEBLE DREWNIANE - ZAPERT.EU

Mebel to nie tylko kawałek drewna - to fragment Twojego życia !

Pomagamy stworzyć wnętrza, które łączą ludzi i cieszą serca
Meble rustykalne tworzone z pasją
MENU
Pomagamy stworzyć wnętrza, które łączą ludzi i cieszą serca
Mebel to nie tylko kawałek drewna - to fragment Twojego życia !

Przejdź do treści

KUCHNIA W STYLU WIEJSKIM "AŻUROWA"

Aby sprawdzić numer zdjęcia, zjedź myszką poniżej galerii

BIAŁA KUCHNIA WIEJSKA "AŻUROWA"

      Tą drewnianą, białą kuchnię z jadalnią w kształcie litery U wykonaliśmy do domu z bala. Miała być dość lekka w wyglądzie i elegancka , ale wykończona trochę w wiejskim stylu. Zdecydowaliśmy się więc na sielskie fronty, które po pomalowaniu, bardzo delikatnie postarzyliśmy, aby nadać meblom uroku oraz lekko rustykalnego charakteru.
      W typowo wiejskim stylu utrzymaliśmy strefę jadalni. Klientka zdecydowała się na drewniane fotele z krzyżakiem, rustykalne siedzisko oraz nierozkładany stół z dębowym blatem. Meble do jadalni wykończyliśmy w tym samym kolorze co meble kuchenne. Aby wszystkie meble ładnie się ze sobą komponowały, postanowiliśmy wprowadzić motyw kratki również w strefie kuchni. W zabudowie kuchennej szafka narożna oraz szafka w wysokiej zabudowie otrzymały lekkie, ażurowe fronty, a bezpośrednio przy drzwiach wejściowych do kuchni stanęła szafka z kratką na wino.
      Lodówka wolnostojąca stanęła we wnęce w wysokiej zabudowie kuchennej. Po lewej jej stronie zamontowaliśmy piekarnik elektryczny oraz piekarnik parowy. Zmywarka w zabudowie znajduje się po prawej stronie zlewu, tuż pod nim - wysuwana szafka na śmieci, a po prawej jej stronie narożna szafka z półkami na garnki ( z systemem le mans). Płytę ceramiczną wmontowaliśmy w blat drewniany. Tuż pod nim pod kątem znalazły się dwie dwupoziomowe wąskie szafki na prowadnicach typu kargo oraz cztery szuflady. Ta część kuchni jest lekko wysunięta w stosunku do pozostałych mebli, dzięki czemu wygląda ona ciekawiej, a przy okazji udało się powiększyć trochę przestrzeń szafek.
        Najwięcej problemów sprawił nam sam montaż mebli kuchennych. Ze względu na to, że dom wykonany był z półokrągłych bali, a kuchnia nie miała być surowa i rustykalna, ale delikatniejsza, trochę sielska, zdecydowaliśmy się na to, by każdą z szafek dopasować idealnie do ściany, co było trochę skomplikowane i bardzo pracochłonne. Po zakończeniu montażu byliśmy jednak zadowoleni z efektu, gdyż wnętrze kuchni i jadalni wygląda bardzo ładnie i stylowo. Drewniane meble są jednocześnie delikatne i eleganckie. Myślę, że stanowią wizytówkę tego wiejskiego domu.   
Wróć do spisu treści